Select your language ▼
Select your language ▲
≡≡Ltool MENU
Препорачани веб-сајт
Јапонски јазик
Кинески јазик
Корејски јазик
Англиски јазик
World/Travel
низа/податоци
датум
економија/финансии
HTML, CSS, Интернет

World Часовник

Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.

Јан Мајен
јули 28 сре. 07:00 попладне ☀
Јапонија
јули 29 чет. 02:00 претпладне ★
Јемен
јули 28 сре. 08:00 попладне ☀
Јордан
јули 28 сре. 08:00 попладне ☀
Јужна Џорџија и Јужни Сендвич Острови
јули 28 сре. 03:00 попладне ☀
Јужна Африка
јули 28 сре. 07:00 попладне ☀
Џерси
јули 28 сре. 06:00 попладне ☀
Џибути
јули 28 сре. 08:00 попладне ☀
Авганистан
јули 28 сре. 09:30 попладне ☀
Австралија (Macquarie)
јули 29 чет. 04:00 претпладне ★
Австралија (Adelaide)
јули 29 чет. 02:30 претпладне ★
Австралија (Brisbane)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австралија (Broken Hill)
јули 29 чет. 02:30 претпладне ★
Австралија (Currie)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австралија (Darwin)
јули 29 чет. 02:30 претпладне ★
Австралија (Eucla)
јули 29 чет. 01:45 претпладне ★
Австралија (Hobart)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австралија (Lindeman)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австралија (Lord Howe)
јули 29 чет. 03:30 претпладне ★
Австралија (Melbourne)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австралија (Perth)
јули 29 чет. 01:00 претпладне ★
Австралија (Sydney)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
Австрија
јули 28 сре. 07:00 попладне ☀
Азербејџан
јули 28 сре. 09:00 попладне ☀
Аландски Острови
јули 28 сре. 08:00 попладне ☀
Албанија
јули 28 сре. 07:00 попладне ☀
Алжир
јули 28 сре. 06:00 попладне ☀
Американска Самоа
јули 28 сре. 06:00 претпладне ★
Американски Девствени Острови
јули 28 сре. 01:00 попладне ☀
Ангола
јули 28 сре. 06:00 попладне ☀
Ангуила
јули 28 сре. 01:00 попладне ☀
Андора
јули 28 сре. 07:00 попладне ☀
Антарктик (Casey)
јули 29 чет. 04:00 претпладне ★
Антарктик (Davis)
јули 29 чет. 12:00 претпладне ★
Антарктик (DumontDUrville)
јули 29 чет. 03:00 претпладне ★
World Часовник
Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.
 
National Листа знамиња листа
National знамиња листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо знаме пребарување на одредена земја, исто така. Ве молиме кликнете на името или знамето на земјата за да ја видите поголема знаме големина.
 
Country Повикувајќи кодови листа
Country повикувајќи кодови листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо земја Повикувачки број пребарување на одредена земја, исто така.
Example: САД / Канада: 1 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Кина: 86 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Јапонија: 81 (држава код) + област кодот + телефонски број претплатникот
Example: Кореја: 82 (го кодот на државата) + област кодот + телефонски број претплатникот
 
Global телефонски број конвертор
This алатка конвертирате вашиот телефонски број на глобалниот телефонски број за меѓународен повик. На пример, може да изберете вашата земја и влезот на телефонскиот број вклучувајќи ги и локалните област кодот. И внесување на копчето за да се направи вашиот глобален телефонски број.
Листа
 
Language кодови листа
Language кодови (ISO 639) листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо код пребарување на одреден јазик, исто така.
ISO 639 Јазични кодови се за претставување на имињата на јазиците.
 
Country Домен кодот на највисоко ниво (ccTLD-а) список на домени
The целосна листа на ИСО 3166 кодови и домени кодот на државата на највисоко ниво, како што е познато како ccTLD по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо кодот на државата за пребарување, исто така.
 
Related Tags
Worldwide Часовник GMT Светски часовник Светски часовник на сајтот колку време е тоа сега?