Select your language ▼
Select your language ▲
≡≡Ltool MENU
Препорачани веб-сајт
Јапонски јазик
Кинески јазик
Корејски јазик
Англиски јазик
World/Travel
низа/податоци
датум
економија/финансии
HTML, CSS, Интернет
Јапонски јазик

Хирагана Изговор Табела

 • Можете да проверите изгледот и звукот на хирагана користење на хирагана Изговор табела.

Катакана Изговор Табела

 • Можете да проверите изгледот и звукот на Катакана користење на Катакана Изговор Табела .

јапонски име генератор на

 • Име Генератор Јапонците може да ви сугерираат јапонски имиња за вашите карактери (за ваша романи или игри), вашите бебиња или нешто друго, по случаен избор.

Јапонски Канџи Име речник (Како да се чита јапонски име)

 • јапонски Канџи Име речник (Како да се чита јапонски име)

Јапонски име Листа

 • јапонски име Листа

Јапонија Националниот Поштенски Листа

 • јапонскиот Национален Поштенски Листа Барање и јапонски адреса превод

хангул ликовите да Хирагана / Катакана конвертор

 • arigatou. ⇒ ありがとう。
 • arigatou. ⇒ アリガトウ。

римски азбуки да Хирагана / Катакана конвертор

 • 아리가토우. ⇒ ありがとう。
 • 아리가토우. ⇒ アリガトウ。

Катакана да Хирагана конвертор

 • カタカナ ⇒ かたかな

Хирагана да Катакана конвертор

 • ひらがな ⇒ ヒラガナ

Целосна големина Катакана на половина Големина Катакана конвертор

 • オハヨウゴザイマス ⇒ オハヨウゴザイマス

Половина Големина Катакана за Целосна големина Катакана конвертор

 • コンニチハ ⇒ コンニチハ

Старите јапонски Канџи на новиот јапонски Канџи конвертор

 • 國 ⇒ 国

Новиот јапонски Канџи за старите јапонски Канџи конвертор

 • 医者 ⇒ 醫者

јапонски јазик проучување ресурси и веб-страниците

 • Ако сте јапонски јазик ученик, мора да проверите овие веб-сајтови! Овие врски се сите бесплатни ресурси.
Кинески јазик

кинески карактери да Пинин со тон одбележа конвертор

 • 你好吗?⇒ nǐ hǎo ma?
 • 你好吗?⇒ ni3 hao3 ma?
 • 你好吗?⇒ 你(nǐ) 好(hǎo) 吗(ma)?
 • 你好吗?⇒ 你(ni3) 好(hao3) 吗(ma)?

Кинески знаци Пинин да хангул читање конвертор

 • 你好吗?⇒ 니 하오 마?
 • 你好吗?⇒ 니3 하오3 마?
 • 你好吗?⇒ 你(니) 好(하오) 吗(마)?
 • 你好吗?⇒ 你(니3) 好(하오3) 吗(마)?

Кинески знаци Пинин да Катакана читање конвертор

 • 你好吗?⇒ ニー ハオ マー?
 • 你好吗?⇒ ニー3 ハオ3 マー?
 • 你好吗?⇒ 你(ニー) 好(ハオ) 吗(マー) ?
 • 你好吗?⇒ 你(ニー3) 好(ハオ3) 吗(マー)?

Пинин Влезен метод - Пинјин со тон означува

 • ni3 hao3 ma? ⇒ nǐ hǎo ma?

Поедноставен кинески знаци на традиционалните конвертор

 • 娱乐 ⇒ 娛樂

Традиционален кинески знаци на поедноставен конвертор

 • 新聞 ⇒ 新闻

Кинески карактери да хангул читање конвертор

 • 韓國 ⇒ 한국
 • 韓国 ⇒ 한국
 • 韩国 ⇒ 한국

Chinese Language Study Resources and Websites

 • If you are a Chinese Language learner, you must check these websites! These links are all free resources.
Корејски јазик

Хангул Изговор Табела

 • Можете да проверите изгледот и звукот на хангул користење на хангул Изговор табела.

Кореја Име Генератор

 • Име Генератор Кореја може да ви сугерираат Кореја имињата за вашите карактери (за свој романи или игри), вашите бебиња или нешто друго, по случаен избор.

Кореја Националниот Поштенски Листа

 • Korean Националниот Поштенски Листа Барање и корејски адреса превод

Кореја Имиња романизацијата конвертор

 • 김 사랑 ⇒ Kim Sarang

Кинески јазик училишта и Блогови

Англиски јазик

Англиски име генератор на

 • на англиски име генератор може да ви сугерираат англиски имиња за ликовите (за ваша романи или игри), вашите бебиња или нешто друго, по случаен избор.

English Фонетика на корејски Изговор конвертор

 • apple [ӕpl] ⇒ apple [ӕpl / 애플]

Големи / мали букви конвертор

 • language tools ⇒ LANGUAGE TOOLS
 • LANGUAGE TOOLS ⇒ language tools

Профитираат казни / Секој зборови

 • language tools ⇒ Language tools
 • language tool ⇒ Language Tool

Англиски јазик студија ресурси и веб-страниците

 • Ако сте ученик на англиски јазик, мора да проверите овие веб-сајтови! Овие врски се сите бесплатни ресурси.
World/Travel

World Часовник

 • Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.

National Листа знамиња листа

 • National знамиња листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо знаме пребарување на одредена земја, исто така. Ве молиме кликнете на името или знамето на земјата за да ја видите поголема знаме големина.

Country Повикувајќи кодови листа

 • Country повикувајќи кодови листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо земја Повикувачки број пребарување на одредена земја, исто така.

Global телефонски број конвертор

 • This алатка конвертирате вашиот телефонски број на глобалниот телефонски број за меѓународен повик. На пример, може да изберете вашата земја и влезот на телефонскиот број вклучувајќи ги и локалните област кодот. И внесување на копчето за да се направи вашиот глобален телефонски број.

Language кодови листа

 • Language кодови (ISO 639) листа по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо код пребарување на одреден јазик, исто така.

Country Домен кодот на највисоко ниво (ccTLD-а) список на домени

 • The целосна листа на ИСО 3166 кодови и домени кодот на државата на највисоко ниво, како што е познато како ccTLD по азбучен ред. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрзо кодот на државата за пребарување, исто така.
низа/податоци

превод уредник

 • Ако титл е синхронизиран со филмот, можете да го поставите времето на титлот со поднасловот уредување алатка.

HTML таг отстранување

 • <a href='http://www.ltool.net'>www.ltool.net</a> ⇒ www.ltool.net

Бројачот на знаци

 • Ltoot.net ⇒ 9
 • こんにちは ⇒ 5
 • 안녕하세요. ⇒ 6

Зборови / Ликови пребарување и заменување

 • Можете да пребарувате и да ја замени повеќе зборови или знаци.
датум

годишнината Калкулатор

 • еден ден по 7 дена, 100 дена, 1000 дена, 1 година, 2 години, 3 години и повеќе-годишнината од одреден датум.

Возраст Калкулатор

 • може да се пресмета точни возраст врз основа на датумот на раѓање.

Хороскопски Барај

 • Можете да најдете вашиот Хороскопски знак со оваа алатка.

UNIX времето печат да читлив датум / време конвертор

 • 1721501519 ⇒ 2024-07-21 03:51:59
 • 1721501519 ⇒ July 21, 2024, 03:51 am
 • 1721501519 ⇒ Sun, 21 Jul 2024 03:51:59 +0900
 • 1721501519 ⇒ 2024-07-21T03:51:59+09:00
 • 1721501519 ⇒ 2024年 07月 21日 03时 51分 59秒
 • 1721501519 ⇒ 2024年 07月 21日 03時 51分 59秒
 • 1721501519 ⇒ 2024년 07월 21일 03시 51분 59초

Читлив датум / време за да UNIX времето печат конвертор

 • 2024-07-21 03:51:59 ⇒ 1721501519

Сек / мин / час / ден конвертор

 • 300 secounds → 5 минути

Дена од денот Калкулатор

 • Можете да додадете или одземе од одреден датум.
економија/финансии

Заем Калкулатор

 • Може да се пресмета различни опции за распоред отплата на кредитот во исто време.
HTML, CSS, Интернет

CSS RGB Веб БОИ

 • HTML боја графикони / HTML Бои лист

Убава CSS Обрасци Табела

 • убава CSS Табела Примери за веб-desingers.

Уникод конвертор

 • Уникод онлајн конвертор

Уникод Табела

 • Листа на Unicode знаци

ASCII уметност / AA колекција

 • ASCII уметност колекција - групирани по категории

Емотикони Основн речникот

 • Unicode емотикони / Eemoticon речникот. Само копирајте го и ставете емотикони / Eemoticon сакате да го користите во вашиот блог, почетната страница од пребарувачот и СНС, како што се Фејсбук, Твитер, Instagram и така натаму.

URL кодер / декодер

 • Вие може да го декодира URL кодирани жици изгледа како "% Е4% BD% A0% E5% A5% BD" користејќи URL Декодер

Base64 кодер / декодер

 • Вие може да го декодира base64 кодирани жици изгледа како "SGVsbG8h" со користење base64 Декодер

Случаен лозинка генератор

 • може да генерира случајни лозинки со користење на случаен лозинка генератор.

Бинарни / октални / децимална / хексадецимални конвертор

 • Можете да конвертирате броеви (бинарни, октални, децимала и хексадецимално) со помош на бројот конвертор.

QR код генератор

 • Можете да направите свој QR кодовите со користење на кодот Генератор QR.